Упаковка: 5л.
Діюча речовина. Флудиоксоніл, 15 г/л + прохлораз 60 г/л + ципроконазол 6,0 г/л.
Препаративна форма. Концентрат суспензії.
Хімічна група. Похідні фенілпіролів + імідазоли + триазоли.
Переваги:
- на тривалий період захищає та знижує ризик виникнення резистентності (стійкості) у патогенів;
- контролює вторинне інфікування рослин;
- оброблене насіння підвищує енергію проростання, схожість та фізіологічну стимуляцію;
- довготривалий захисний період первинної та вторинної кореневої системи і збільшення кількості продуктивних стебел, що підвищує урожайність;
- економічність та рентабельність використання.
- надзвичайно висока толерантність до культури, не пригнічує молоді посіви.
Сумісність. Можливе використання з препаратами інсектицидної та стимулюючої дії, окрім лужних та тих, що мають олійну основу. Перед приготуванням робочих сумішей доцільно перевірити їх на сумісність (відсутність осаду, піни, розшарування, збивання в клумки, неповне розчинення одного з препаратів, тощо).
Механізм дії. Флудиоксоніл має контактну дію із тривалою активністю, поглинається насінням обмежено та повільно переміщується у сходах.
Ципроконазол — системної дії з протигрибковою активністю. Прохлораз здатен неглибоко проникати всередину насіння, дезинфікуючи зерно від грибів, що вкорінюються в сім’яні покриви і алейроновий шар. Дія відбувається за рахунок порушення біосинтезу ергостеролу — речовини необхідної для формування клітинних мембран у грибів-патогенів. Протруйник знищує збудників, які передаються через насіння.
Культура |
Норма витрати препарату, л/т |
Спектр дії |
Спосіб, час обробки |
Зернові колосові культури |
2,0-2,5 |
Сажка (тверда, летюча, кам'яна, карликова), кореневі гнилі (фузаріозна, гельмінтоспоріозна, церкоспорельозна), пліснявіння насіння, снігова пліснява, септоріоз, борошниста роса, гельмінтоспоріоз, сітчаста плямистість, ринхоспоріоз |
Протруювання насіння суспензією препарату |
Максимальна кількість обробок — 1.
Період очікування від обробки до збору врожаю не встановлюється.
Норма витрати робочого розчину. 10 л на 1 т насіння (7,5-8 л води + 2,0-2,5 л препарату).
Протруювання насіння проводити завчасно або за 1-15 днів до висівання насіння, використовуючи протруювальні машини. При завчасному протруюванні вологість насіння повинна бути на 1% нижче кондиційної, з метою уникнення можливості самозігрівання насіння після обробки. Використовувати лише якісне, відкаліброване насіння звільнене від пилу та сторонніх домішок.
Важливим чинником для високої ефективності препарату є якість покриття поверхні насінини (достатнє та рівномірне). Високий ефектдії залежить від якості обробки насіння та висівання його в добре підготовлений вологий ґрунт. Якість протруєння препаратом залежить від підготовки посівного матеріалу, правильності приготування робочого розчину та налагодження протруювача.
Використовувати лише якісний посівний матеріал (!).
Не використовувати насіння, яке було попередньо протруєне іншими препаратами. Не зупиняти перемішування робочого розчину впродовж всього процесу протруювання. Робочий розчин повинен бути використаний протягом 24 годин після його приготування.
Токсичність. Класифікація ВООЗ: 3 клас (малотоксичний).
Строки виходу працівників на оброблені площі для проведення механізованих та ручних робіт — не потребує.