Упаковка: 1 кг та 5 кг
Склад Brexil Zn: Zn - 10 %.
Цинк необхідний для стабільного зростання і контролю споживання вуглеводів. Цинк покращує процес вироблення хлорофілу. Він є компонентом багатьох ферментів і важливий для ферментних систем, зокрема, для поглинання води і її використання. Він необхідний для гормональної рівноваги, особливо для активності ауксина і транспортування електронів.
Спочатку дефіцит виявляє себе у вигляді різкого вираженого межилкового хлорозу у молодому і зрілому листі. Ви можете також відмітити жовтуваті вкраплення, що починаються від кінчика і країв листя і впливають, кінець кінцем, на зростання рослини в цілому.
Часто не приділяється належної уваги значенню мікроелементів, таких як залізо, марганець, цинк, мідь, магній і ін. Мікроелементи повинні поступати до рослини вчасно і в належній пропорції, хоча потреба в них в кожен конкретний період може зазнавати певні зміни залежно від клімату, грунтів, технічних прийомів і самої культури. Незмінно важливою залишається вимога до дотримання належного балансу мікроелементів.
Недолік хоч би одного з необхідних живильних мікроелементів обов’язково затримує розвиток, зростання або розмноження рослин і, кінець кінцем, погано позначиться на врожайності. Симптоми дефіциту мікроелементів не завжди виявляються негайно. З початку 2006 г. в Україні представлена лінія нових добрив для некореневої підгодівлі під торговою маркою БРЕКСИЛ (коктель мікроелементів і монохелати) на основі хелатірующих агентів LSA (лігносульфонати) і LPCA (лігнінполікарбоксилова кислота) виробництва фірми Валагро. Застосовується це добриво некореневим методом, тоді як через системи поливу під корінь використовуються хелати на основі EDTA, DTPA, EDDHA.
Добрива на основі комплексів LPCA і LSA мають наступні переваги:
- Висококонцентрований набір мікроелементів (внесення невеликої кількості дозволяє компенсувати їх брак рослинам);
- Відсутність пилу;
- Зниження напруги на поверхні листа (ефект прилипача);
- Низька кислотність – рН=3,3 і отже краща сумісність з ЗЗР. Володіє підкисляючим ефектом, що дозволяє знизити рн живильного розчину при використанні води з лужною реакцією;
- Не містить Na, Cl і важких металів, що дозволяє уникнути ризику появи опіків і сольового нальоту на листі;
- Понижений ризик фітотоксичності (натуральний хелатірующий агент – лігнін);
- Стійкість в широкому діапазоні рн (від 3 до 12) і до фотохімічних реакцій;
- Високий ступінь засвоєння при листових підгодівлі. Кожна молекула Брексила містить трітерпінові глюкозиди, які підсилюють проникнення живильних елементів в тканині рослини;
- Молекула добрива амфіфільна – рщзчинна у воді і жирах (БРЕКСИЛ відмінно засвоюється культурами, що мають потужний восковий наліт на листі).
Застосування добрив Brexil Zn:
Культура | Концентрація розчину |
Цитрусові, виноград | 100-150 г/100 л води |
Груші, кісточкові | 180-200 г/100 л води |
Томати, перець, полуниця, салат-латук | 150-200 г/100 л води |
Троянди, гвоздика, гербера | 50-200 г/100 л води |
Цукровий буряк, картопля, кукурудза | 0,3-0,5 кг/га |